Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

ERSAĞ – ERSAĞ ÜYELİK – ERSAĞ ÜYE OL

Temizlik Yaparken Neden Yoruluyorsunuz? – 5

Temizlik Yaparken Neden Yoruluyorsunuz? – 5
Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

Bu kez de ersağ deneyin. Temizlik yaparken çok sayıda deterjan kullanırız. Bu deterjanlar evin her bölümü için ayrıdır. Ancak evlerin temizliği için en çok kullanılan ürün çamaşır suları ve tuz ruhudur. Bunların dışında yüzey temizleyiciler, krem deterjanlar ve kıvamlı çamaşır suları gibi pek çok deterjanla birlikte çeşitli kimyasallara maruz kalabiliriz. Bu kimyasallar ise vücudumuzun pek çok bölümünü olumsuz etkileyebilir.

Temizlik yaparken çabuk yorulmak pek çok kadının şikayetlerinden biridir. 10 dakika bile temizlik yapsanız bazen çabuk yorulduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu yorgunluk 1 saatte bitecek işin 2 ya da 3 saate uzamasına neden olabilir. Hatta bir sonraki yapacağınız temizlik için üşenmenize de yol açabilir. Temizlik yaparken sürekli yorulduğunuz için bir daha yapmak istemeyebilir ve kirli bir ortamda yaşamayı tercih edebilirsiniz. Bunun sonucunda kirlenen ve temizleyen eviniz sizin ve sevdiğinizin sağlığını tehdit edebilir ya da evinizi başkalarına temizletmeyi tercih ederek maddi olarak kendinizi zorlayabilirsiniz. Peki neden temizlik yaparken yoruluruz? İşte bu sorunun cevabı…

ersağ temizlik kozmetik

Ersağ Temizlik Kozmetik

Temizlik yaparken yorulmanızın en önemli nedeni kimyasallardır.

Kimyasal maddeler, günümüzde kullandığımız tüm deterjanların ve temizlik ürünlerinin içinde yer alır. Siz de bir takım kimyasallardan ersağ üyelik ile kurtulun. Özellikle fosfat, kurşun gibi ağır metalle vücudumuza girer ve atılmaz. Bunların zamanla birikmesi ise bazı organlarımıza zarar verir. Ayrıca temizlik yaparken kullanılan çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması astım gibi hastalıkları tetikler. Solunum yoluyla alınan bu kimyasallar kan dolaşımı da dahil olmak üzere vücudunuzdaki pek çok organı etkiler. Yorgun hissetmenizi sağlayan laktik asit salgılanmasını arttırır ve bu sayede az temizlik yapsanız bile kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz.

Solunum yollarının bu maddelerden etkilenmesi akciğerin ve midenin de dahil olmak üzere pek çok organın etkilenmesine neden olabilir. O yüzden denemekten zarar gelmez ersağ üye ol unuz. Hatta böbreklerinizin çalışması bile bu kimyasallar nedeniyle etkilenir. Bu sayede kendinizi temizlik yaparken ilk aşamalarda sadece yorgun hissedebilirsiniz ancak sonraki aşamalarda ciddi hastalıklar ile karşılaşabilirsiniz. Hatta günümüzün en çok karşılaşılan sorunu olan çamaşır suyu ve tuz ruhu karşımı nedeniyle zehirlenme durumu ile de karşılaşabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar Türkiye’de yılda en az 15-20 kez hastanelere bu zehirlenme nedeniyle başvurulduğunu kanıtlamaktadır. Bu durumun üzücü yanı ise yalnızca Türkiye’de rastlanılmasıdır.

Temizlik yaparken yorulmayı nasıl önleyebilirsiniz?

Temizlik yaparken yorulmamak için yapmanız gereken en önemli şey doğal deterjanlar kullanmaktır. İçerisinde kimyasal maddeler bulunmayan ve doğal olarak üretilen sabunlar ve deterjanlar kullanarak, çabuk yorulmanın ve doğabilecek çeşitli hastalıkların önüne geçebilirsiniz, ersağ üye leri bunun önüne geçebilir.

Temizlik yaparken çabuk yoruluyorsanız sık sık ara verip hava almayı deneyebilirsiniz. Doğal ürünler kullandığınızda yorgunluğunuzun büyük bir bölümünü halletmiş olursunuz. Eğer halen yorulmaya devam ediyorsanız temizlik yaparken camları açmayı deneyebilir, eğer hava soğuksa sık sık hava alabilirsiniz. Bu sayede hem sağlığını koruyabilir hem de dinlenmenizi sağlayarak yorgunluğunuzu önleyebilirsiniz.

Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Özlem dedi ki:

    Ben, Ersağ a üye oldum. Zaten daha önce kimyasal deterjanlara karşıydım ve şimdi Ersağ ürünlerini kullandıkça daha da mutlu oluyorum.

    1. ersag dedi ki:

      Teşekkürler, Özlem Hanım.

BİR YORUM YAZ
WhatsApp Üyelik ve Ürün> Açık