Kemal Bostancı - Ersağ resmi web sitesi değildir.

Sponsor No : 697429

Ersağ Google Play Uygulaması Ersağ Apple IOS Uygulaması

Temizlik Yaparken Kendinizi Zehirlemeyin 3

  • 10 Ağustos 2017
  • 722 kez görüntülendi.
Temizlik Yaparken Kendinizi Zehirlemeyin 3

Temizlik Yaparken Kendinizi Zehirlemeyin

Bahar ayları geldiğinde, bayram zamanları yaklaştığında bayanlar temizlik yapmaya başlarlar. Yapılan araştırmalar, ev hanımlarının temizlik yaparken zehirlendiklerini ortaya koyuyor. Hatta ortalıkta bırakılan deterjanların çocukları kaza ile zehirlendikleri de son zamanların artan olaylarındandır. Bu tür hatalar yapmamak için temizlik yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Kendinizi zehirlemeyin, ersağ üyelik yapin, daha güvenli ürünler kullanın.

Ç. suyu ve T. ruhuna dikkat;

Ç. suyu ve T. ruhu bileşimi genellikle kolay temizlediği için bayanlar tarafından tuvalet ve banyolarda kullanılmaktadır. Ancak bu iki birleşim, solunum depresyonu adı verilen hastalığı ortaya çıkarabilir ve zehirlenmelere yol açabilir. Ç. suyunun kullanıldığı ortamlar mikropları öldürebilir ancak çocukların bu ortamları soluması, onların bağışıklık sistemlerini etkileyebilir. Bağışıklığın azalmasına neden olabilir. Bu da çocukların sık sık hastalanmasına yol açabilir. Değerli okuyucular ersağ ürünlerini bir araştırmanızda fayda var.

ersağ temizlik kozmetik ve gıda takviyeleri

ersağ temizlik kozmetik ve gıda takviyeleri

Özellikle banyo ve tuvalet gibi havalanması zor olan alanlarda T. ruhu gibi etkili deterjanların kullanılmamasına özen gösterin. Bu tür deterjanların kullanıldığı yerler mutlaka en az bir saat süre ile havalandırılmalıdır.

Fosfatlı deterjanlar tehlike saçıyor

İçinde fosfat bulunan deterjanlar ve temizlik ürünleri lekeleri kolay çıkarabilir. Ancak fosfat, temizlenen alanda kalır ve mideye girmesi ile sindirim sorunlarına, cilde temas etmesi ile de deri hastalıklarına neden olabilir. Hatta bu maddenin vücutta birikmesi kanser riskini arttırabilir. Bu nedenle temizlik yaparken daha doğal fosfatsız bitkisel tabanlı olan ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle mutfak, halı ve mobilya temizliğinde organik deterjanlar kullanılması sağlığınızı açısından daha iyi olabilir.

Çocuklardan deterjanları uzak tutun;

Temizlik yaparken genellikle çocuklar göz ardı edilir. Ancak çocuklar çok meraklıdır. Ortalıkta bulunan özellikle sıvı deterjanların tadına bakmak isterler, ellerini sokabilirler. Bu durumda soluğu hastanede alabilirsiniz. Bütün bunların sonucunda temizlik malzemelerinizi, özellikle deterjanlarınızı kesinlikle çocukların erişebileceği yerlerde tutmamaya özen gösterin. Lütfen ersağ üye olun, tehlikelerden sakının.

Zehirlendikten sonra ne yapılmalıdır;

Deterjanlar yoluyla zehirlenen kişiler, halk arasında yaygın olan bir uygulama ile kusturulur. Ancak bu uygulama yanlıştır. Zehirlenen kişiler kusturulmamalı, en yakın hastaneye başvurulmalıdır. Çünkü deterjanı yutan kişilerde doku zedelenmesi olur. Eğer kusturursanız, bu zedelenme iki kere olacaktır. Bu durum, hastanın daha çok zarar görmesine neden olur.

Halk arasında zehirlenme ile ilgili olan bir başka yanlış uygulama ise ayran ya da süt gibi ürünler içirmektir. Bu ürünlerin içirilmesi de yanlıştır çünkü zehirlenen kişilere ayran içirmenin bir faydası yoktur. Bu durumda olan kişilerin hemen doktora götürülmesi ve orada müdahale edilmesi gerekir.

Ürünleri inceleyin ersağ üye ol yapın. Kapalı ortamlarda bulunan kişilerde zehirlenme meydana gelmiş ise açık hava alabileceği bir yere götürülmelidir. Çünkü temiz hava solunum sistemini temizler ve kişinin rahat bir nefes almasını sağlar. Yapılan yanlış uygulamalar deterjan zehirlenmelerinin daha fazla kişileri etkilemesine neden olur. Hataların bilinmesi ve uygulanmaması, hayat kurtarır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Güzide dedi ki:

    Her ürünün Güvenlik Bilgi Formu var mıdır?

    1. ersag dedi ki:

      Merhaba Güzide Hanım, her ürün için her sertifika olmaz. Sitemiz üzerindeki Belgeler sayfamıza bakabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Lütfen, yorum göndermek için güvenlik sorusunun cevabını RAKAMLAR ile yazınız. *