Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

ERSAĞ – ERSAĞ ÜYELİK – ERSAĞ ÜYE OL

Fosfatın Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir – 4

Fosfatın Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir – 4
Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

Fosfat, kimyasal gübre olarak kullanılabilen ya da temizlik ürünlerinin baş maddesi olan, doğada yok olmayan kimyasal bir maddedir. Tarım ve temizlik gibi alanlarda faydası olan fosfatın aynı zamanda hem çevreye hem de insan sağlığına büyük zararları olabilir.

Fosfat bitkilerde gübre olarak kullanıldığında daha fazla üretim yapılmasına ve daha çok ürün elde edilmesine katkıda bulunur. Temizlik maddesi olarak kullanıldığında ise lekeleri parçalayarak yok eder ve kolay bir temizlik sağlar. Bu nedenle pek çok deterjanın yarıya yakını fosfattan oluşmaktadır. Ancak doğada yok olmayan ve kalıntı bırakan bu madde sağlığımızı büyük ölçüde tehdit edebilir. Ersağ da fosfat yoktur. Bu tehdidin nasıl olduğunu açıklayalım;

ersağ da fosfat yok

ersağ da fosfat yok

Fosfattaki büyük tehlikeler nelerdir?

Kalıntı bırakması;

Fosfat içeren deterjanları, lekeleri kolaylıkla çıkarabilir. Ancak bu deterjanlar ile temizlenen yerlerde kalıntılar olacaktır. Bu kalıntılar, durulanmayla bile çıkmaz ve bazı eşyalarınıza zarar verebilir.

Çevreye zararları;

Fosfat suda yok olmayan bir maddedir. Doğal olarak bu maddeyi kullandığınızda oluşan atık sular akarsulara, göllere ve denizlere ulaşır. Denizlerdeki yosunların üzerine yapışan ve burada biriken fosfat yosunların sayısının artmasını sağlar. Yosunlar da sudaki oksijenin azalmasına neden olur. Bu suda yaşayan canlılar hem oksijensiz kaldığı için nesli tükenir hem de fosfatlı suyu tükettikleri için bizim sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. Sizler ersağ üye ol ile fosfatsız ürünlere kavuşun.

Kanserojen olabilir;

Fosfatlar kanserojen madde taşıyabilir. Bu maddeler normal hücre bölünmelerinin yanlış olmasına neden olabilir ve kanser olma riskinizi arttırabilir. Bu nedenle sağlığımızı tehdit edebilir.

Eşyalar ile ilişkisi;

İçinde fosfat bulunan çeşitli deterjanlar ile eşyalarınızı yıkadığınızda, kalıntılar olacaktır. Bu kalıntılar sıcak ile temas ettiğinde devreye girer ve olumsuz etkilerini göstermeye devam eder. Örneğin; tabaklarınızı fosfatlı bir deterjan ile yıkadığınızda oluşan kalıntılar sıcak yemek ile birlikte aktifleşir ve yemeğinize karışır. Şimdi ersağ üyelik yaparak ersağ ürünlerini deneyin. Yemekle birlikte midenize giren fosfat başta sindirim sorunları olmak üzere pek çok sorunla karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Besinler üzerindeki etkiler;

Yiyecekler ile birleşen fosfat kanserojen yiyecekler yaratabilir. Tabaklarınızdaki kalıntılar nedeniyle yemeklerinize bulaşan fosfat sayesinde kanserojen yemekler yiyebilirsiniz. Bunun dışında tarlada gübre olarak kullanılan fosfat, organik sanarak almış olduğunuz ürünlerin kanserojen hale gelmesine neden olabilir.

Cildinize etkileri;

Fosfatlı deterjanlara temas eden eller, kalıntıların oluşması nedeniyle egzama, mantar gibi hastalıklarla karşılaşabilir. Hatta bu daha da ileri giderek kanser bile yapabilir. Bütün bu zararları önlemek ve hem çevreyi hem de sağlığınızı olumsuz etkilerden kurtarmak için doğal maddelerden üretilen deterjanları kullanmaya özen gösterin. Son zamanlarda fosfatın zararlı etkilerinden dolayı bazı markalar bu ürünü kullanmayarak farklı ve zararsız olan maddeler ile deterjanlar üretmektedir. İşte deneyin artık ersağ üye olarak deneyin. Çünkü doğada bulunan bazı zararsız maddelerinde leke çıkarma özelliği bulunmaktadır. İçinde fosfat olmayan deterjanlar kullanarak daha güzel nesiller yetiştirmek ve daha sağlıklı yaşamak mümkün olabilir. Yazı içeriği doğruluğunu araştırmak kullanıcı sorumluluğundadır. Yazının yüzde yüz doğruluğu garanti edilmez.

Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
WhatsApp Üyelik ve Ürün> Açık